Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Lunarska E$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
Категорія:    
1.

Lunarska E.  
Efect of grinding, hydrogen chargine and oil coating on internal friction of iron and steel = Вплив шліфування, наводнення та мастильного покриття на внутрішнє тертя заліза і сталі / E. Lunarska, D. Samatowicz // Фіз.-хім. механіка матеріалів. - 2000. - 36, № 4. - С. 44-48. - Библиогр.: 16 назв. - англ.

Методом зворотного крутильного маятника виміряно внутрішнє тертя зразків заліза різної чистоти та сталі, підданих наступним поверхневим обробкам: механічному шліфуванню, наводненню та покриттю мастилом. Для всіх оброблених зразків у температурному режимі 100 - 400 К виявлено складний спектр внутрішнього тертя. Природу релаксаційних процесів у приповерхневому шарі оброблених зразків визначено, порівнюючи параметри отриманих піків внутрішнього тертя деформованого та наводненого заліза і сталі. Взаємодія атомів проникнення з рухомими дислокаціями та рух сходинок на гвинтових дислокаціях є можливою причиною утворення піків внутрішнього тертя в зразках, покритих мастилом.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.062.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Lunarska El.  
Role of hydrogen in efficiency of anodic grinding of WC - Co sintered alloy = Роль водню в продуктивності анодного шліфування спеченого WC - Co сплаву / El. Lunarska, St. Zaborski // Фіз.-хім. механіка матеріалів. - 2001. - 37, № 4. - С. 21-26. - Библиогр.: 13 назв. - англ.

Методом зворотного крутильного маятника проведено виміри внутрішнього тертя зразків заліза різної чистоти та сталі після шліфування, наводнювання та покриття. Для усіх оброблених зразків за температур 100 - 400 К виявлено складний спектр внутрішнього тертя. Природу релаксаційних процесів у приповерхневому шарі оброблених зразків визначено через порівняння параметрів піків внутрішнього тертя з літературними даними для деформованих і наводнених заліза та сталі. Взаємодія атомів втілення з рухомими дислокаціями та рух сходинок на гвинтових дислокаціях є, ймовірно, причиною утворення піків внутрішнього тертя в зразках, вкритих оливою.


Індекс рубрикатора НБУВ: К232.306.24

Шифр НБУВ: Ж29109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Lunarska E.  
Internal friction measurements of the effects of the electrochemical-abrasive treatment of iTi/i alloy = Визначення за внутрішнім тертям впливу електрохімічно-абразивної обробки на титанові сплави / E. Lunarska, St. Zaborski, J. Ilczuk // Фіз.-хім. механіка матеріалів. - 1998. - № 4. - С. 39-44. - Библиогр.: 13 назв. - англ.

Методом механічної спектроскопії досліджено вплив електрохімічного полірування на властивості титанового сплаву ВТЗ-1. На підставі результатів вимірювань (з урахуванням або без урахування амплітуд) внутрішнього тертя встановлено, що утворення гідридних фаз супроводжується формуванням у приповерхневих шарах дислокацій зі складною структурою та виникненням напружень.


Індекс рубрикатора НБУВ: К235.160.7 + К637.400.54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Lunarska E.  
Effect of precipitates on hydrogen transport and hydrogen embrittlement of Al alloys = Вплив виділень на воднеперенос та водневе окрихчення алюмінієвих сплавів / E. Lunarska, O. Chernyayeva // Фіз.-хім. механіка матеріалів. - 2004. - № 3. - С. 88-94. - Библиогр.: 10 назв. - англ.

Установлено чутливість Al та Al - Mg - Mn - Fe (Alustar), Al - Mg - Mn - Fe - Si - Cr (PA13) та Al - Zn - Mg - Mn - Fe - Si - Cr (PA47) сплавів до водневого окрихчення (ВО) під час дослідженнь з низькою швидкістю деформації в 0,01N розчині NaOH. Проведено порівняння кривих напруження - деформація, час до руйнування та вигляд поверхонь руйнування зразків, випробовуваних у повітрі та за катодної поляризації. Параметри транспортування водню та його захоплення у пастках визначено на основі електрохімічних вимірювань водневої проникності та вакуумної екстракції. Морфологію включень оцінено за допомогою числової металографії, а їх хімічний склад - за допомогою (EDS) аналізу. Незважаючи на відмінності у хімічному та фазовому складі сплавів, спостерігається залежність між чутливістю до BO, параметрами транспортування та захоплення водню у незворотних пастках, а також деякими мікроструктурними особливостями. За умов електролітичного наводнення сплав РА13 продемонстрував пластичність, підсилену воднем.


Індекс рубрикатора НБУВ: К233.106

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Lunarska E.  
Evaluation of hydrogen degradation of water wall pipes by magnetite surface layer properties = Оцінка водневої деградації екранних труб котла за властивостями магнетитних шарів / E. Lunarska, K. Nikiforov // Фіз.-хім. механіка матеріалів. - 2002. - 38, № 4. - С. 73-80. - Библиогр.: 21 назв. - англ.

Запропоновано простий метод визначення захисної здатності магнетиту від поглинання водню шляхом виміру адгезії магнетиту з металом і його проникності. Ступінь адгезії визначено як процентне відношення поверхні, покритої шаром магнетиту, до загальної поверхні зразка, вирізаного з труби, після його розтягання на 20 %. Проникність шару магнетиту оцінено електрохімічно за стаціонарним потенціалом і зменшенням корозійного струму поверхні, покритої магнетитом, і порівняно з чистою сталлю. Визначено електрохімічні властивості й адгезію магнетиту, утвореного на внутрішній поверхні різних відрізків труб сталей 16М і 10Х2М, із двох котлів. Обговорено фактори, що впливають на властивості та структуру магнетиту, а отже, на наводнювання труб. Запропонований метод електрохімічної оцінки якості магнетиту можна застосовувати в польових випробуваннях, для оцінки залишкового терміну служби труб та контролю параметрів технологічного середовища котлів, що впливають на якість магнетиту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж.н607.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Zaborski St.  
SEM evaluation of anisotropic surface topography = Оцінка за допомогою сканувального електронного мікроскопа топографії анізотропної поверхні / St. Zaborski, E. Lunarska // Фіз.-хім. механіка матеріалів. - 2001. - 37, № 5. - С. 75-78. - Библиогр.: 10 назв. - англ.

Описано застосування фотограмметричного аналізу мікрофотографій, отриманих за допомогою сканувального електронного мікроскопа, для визначення розмірів тривимірних деталей на анізотропній поверхні. Досліджено поверхню спеченого карбіду (WC + TiC + Co) після електрохімічного шліфування та поверхню алмазної абразивної стрічки. Обробка стереопар, знятих під різними кутами нахилу поверхні, дозволила визначити стереометрію деталей, що утворяться після обробки за різних анодних поляризацій та натиску, і з'ясувати роль електрохімічного та механічного факторів. Подано спосіб умови зйомки й обробки мікрофотографій, необхідний для одержання високої точності вимірів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж607с-5 + М943.872

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Lunarska E.  
Susceptibility of steels exploited in the water-steam environment to hydrogen induced cracking = Чувствительность к водородному растрескиванию сталей в водяном пару / E. Lunarska, K. Nikiforow, O. T. Tsyrulnyk // Фіз.-хім. механіка матеріалів. - 2003. - 39, № 6. - С. 97-102. - Библиогр.: 17 назв. - англ.

Зазначено, що ферито-перлітні сталі 10Х2М і 12Х1МФ, експлуатовані в пароводяному середовищі на різних котельнях та електростанціях Польщі й України тривалістю до 240 000 h, детально досліджено з метою оцінки їх чутливості до зумовленого воднем розшарування (блістерингу). Для обох сталей встановлено подібні закономірності впливу експлуатаційних умов на властивості матеріалів. Спостережено різке погіршення механічних властивостей сталей після 110 000 h експлуатації, яке супроводжувалось підвищенням вмісту залишкового водню та суттєвими змінами параметрів кристалічної гратки заліза, об'ємних часток та морфології перлітної фази. За результатами випробувань проникності водню відібрано параметри, які характеризують схильність сталей до блістерингу. Для обох сталей знайдено кореляцію між їх чутливістю до блістерингу та зміною мікроструктури під час експлуатації.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.106.223

Шифр НБУВ: Ж29109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Zielinski A.  
Strengh deterioration of 26H2MF and 34HNM steels used in ship engines: hydrogen factor = Занепад міцності сталей 26H2MF і 34HNM для корабельних двигунів: водневий чинник / A. Zielinski, E. Lunarska, P. Michalak, W. Serbinski // Фіз.-хім. механіка матеріалів. - 2004. - 40, № 6. - С. 95-100. - Библиогр.: 21 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.062.223

Шифр НБУВ: Ж29109 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Kocanda D.  
Possibility of hydrogen-assisted propagation of short fatigue cracks in WT3-1 titanium alloy = Можливість росту коротких утомних тріщин у титановому сплаві ВТЗ-1 під дією водню / D. Kocanda, S. Kocanda, E. Lunarska, J. Mierzynski // Фіз.-хім. механіка матеріалів. - 2005. - 41, № 3. - С. 25-28. - Библиогр.: 12 назв. - англ.

Зроблено спробу пояснити крихкий розвиток коротких втомних тріщин у зразках титанового сплаву ВТ3-1, випробовуваних у режимі одночасного згину і закруту. Передбачено можливий вплив на руйнування водню, що абсорбується з атмосфери і проникає до вершини мікротріщин у приповерховому шарі зразка. Більший вміст водню біля берегів тріщин, поблизу поверхні зразка, у порівнянні з його осердям, підтверджує припущення, що він спричинив крихкий ріст коротких втомних тріщин.


Індекс рубрикатора НБУВ: К235.160.622.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Zaborski St.  
Electroabrasive grinding of Ti alloy at zero charge potential = Електроабразивне шліфування титанових сплавів за нульового потенціалу заряду / St. Zaborski, E. Lunarska // Фіз.-хім. механіка матеріалів. - 2004. - 40, № 5. - С. 93-94. - Библиогр.: 4 назв. - англ.

Особливі властивості поверхні металу, одержані за потенціалу нульового заряду, використано для оптимізації електроабразивного шліфування важко оброблюваного титанового сплаву. Завдяки потенціалу нульового заряду, одержаного для сплаву ВТЗ-1 в електроліті, який застосовують для електроабразивної обробки під час електрошліфування металу, утворилася краща стереометрична структура поверхні металу у порівнянні зі структурою, одержаною під час механічного шліфування.


Індекс рубрикатора НБУВ: К235.160.74

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Lunarska E.  
Boron alloying and laser treatment to improve corrosion and hydrogen resistance of 25G steel / E. Lunarska, J. Stabryla, K. Nikiforow, L. Starczewski // Фіз.-хім. механіка матеріалів. - 2005. - 41, № 4. - С. 111-115. - Библиогр.: 13 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.230.62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29109 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Zaborski S.  
Factors affecting the surface quality of the ground WC - Co alloy = Фактори, які впливають на якість шліфованої поверхні сплаву WC - Co / S. Zaborski, E. Lunarska // Фіз.-хім. механіка матеріалів. - 2007. - 43, № 2. - С. 117-121. - Библиогр.: 8 назв. - англ.

Досліджено вплив прикладеної міжелектродної і анодної напруг до абразивного інструмента, його тиску і розміру абразивних частинок та швидкості обробки на шорсткість і топографію поверхні після механічного і електрохімічного шліфування спеченого сплаву WC - Co. Визначено оптимальні значення параметрів обробки.


Індекс рубрикатора НБУВ: К637.3-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Lunarska E.  
Effect of pre-straining on hydrogen behaviour in structural steel = Вплив попередньої деформації на поведінку водню у конструкційній сталі / E. Lunarska, K. Nikiforov // Фіз.-хім. механіка матеріалів. - 2007. - 43, № 5. - С. 65-70. - Библиогр.: 13 назв. - англ.

Вивчено вплив наклепу на поведінку водню в низьковуглецевій низьколегованій сталі 0,25C - 1Cr - 1Mn - 1Si - 1Ni підвищеної міцності після різноманітних термообробок. За результатами вимірювань проникнення водню визначено гратчастий коефіцієнт дифузії водню, ефективність захоплення водню пастками і утворення внутрішніх тріщин для зразків, деформованих дробиноструминним обдуванням, циклічним розтягом-стиском і рівномірним розтягом. Вид деформації не впливає на значення гратчастого коефіцієнта дифузії в бейнітній структурі. Всі види деформації збільшували ефективність пасток, яка відповідала деформації гратки бейніту наклепом. Вид деформації визначав морфологію внутрішніх водневих тріщин уздовж смуг ковзання в металі.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.230.43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Lunarska E.  
Hydride formation under cathodic charging of Ti and TiAl based alloys in alkaline solutions = Формування гідридів у лужних розчинах катодно поляризованих сплавів на основі Ti та TiAl / E. Lunarska, O. Chernyayeva, D. Lisovytskiy // Фіз.-хім. механіка матеріалів. - 2008. - 44, № 3. - С. 103-106. - Библиогр.: 12 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: К235.160.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29109 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Gabetta G.  
In-service degradation of gas trunk pipeline X52 steel = Експлуатаційна деградація сталі Х52 магістрального газопроводу / G. Gabetta, H. M. Nykyforchyn, E. Lunarska, P. P. Zonta, O. T. Tsyrulnyk, K. Nikiforov, M. I. Hredil, D. Yu. Petryna, T. Vuherer // Фiз.-хiм. механiка матерiалiв. - 2008. - 44, № 1. - С. 88-99. - Библиогр.: 20 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: О76-034

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29109 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського